Rocznik 2004

Święcenia dnia: 23 maja 2004 - Pieniężno

Szafarz: J.E. ks. bp Jerzy Mazur SVD

Prowincjał: Piskorek Ireneusz

Rektor WSD w Pieniężnie: Szczepan Szpyra

Wręczenie krzyży misyjnych:


Gracz Piotr SVD


Pochodzę z Sypniewa, małej miejscowości leżącej na malowniczym Pojezierzu Krajeńskim, zaliczanym do Pomorza. Jak chyba każdy w tym pięknym kraju, edukację zacząłem od szkoły podstawowej, wcześniej oczywiście była „zerówka", ale to wspominam raczej jako czas zabawy. Potem Liceum Ogólnokształcące w Więcborku; po zdaniu matury dostałem się na Politechnikę Gdańską, na wydział Budownictwa Lądowego, gdzie studiowałem przez trzy lata.
Choć jestem idealistą, podobno mocno stąpam po ziemi. Nie wiem, nie potrafię uchwycić momentu, kiedy w moim życiu naprawdę znalazłem Boga, a trafniej ujmując - kiedy się poddałem i przestałem Mu się przeciwstawiać. Werbiści, u których byłem kiedyś na rekolekcjach, wydali mi się zgromadzeniem, w którym najlepiej będę mógł pracować dla innych ludzi. Choć to pewnie Pan stwierdził, że tu mam Mu służyć, będąc dla bliźnich. Do tego nigdy bym nie pomyślał, że poczuję się człowiekiem naprawdę wolnym, składając śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
Nie marzyłem nigdy o jakimś konkretnym kraju czy miejscu, w którym chciałbym się znaleźć jako misjonarz. Przeznaczony zostałem do Kolumbii, o nią też prosiłem w petycji skierowanej do moich przełożonych. Myśląc o tym kraju, czuję przede wszystkim respekt dla jego mieszkańców, ich kultury, religijności, problemów.
Do głębszego poznania i zrozumienia ludzi potrzeba modlitwy, dlatego proszę Was o nią. Módlcie się o to, by ludzie, których Chrystus postawi przede mną, w moich skromnych działaniach widzieli tylko Jego.

Za: MISJONARZ, nr 6, czerwiec 2004.