Rocznik 2005

Święcenia dnia: 22 maja 2005 - Pieniężno

Szafarz: J.E. ks. bp Jan Styrna

Prowincjał: Piskorek Ireneusz

Rektor WSD w Pieniężnie: Szczepan Szpyra

Wręczenie krzyży misyjnych:

Wójcik Paweł SVD
Na misyjnym zapleczu


Pan Bóg wpływa na nasze życie przez ludzi, których stawia na naszej drodze, i przez miejsca, w które nas prowadzi. Moja droga powołania z każdym dniem utwierdza mnie w tym przekonaniu.
Pochodzę z Braniewa, małego miasta na Warmii. Blisko mojego rodzinnego miasta położony jest największy dom misjonarzy werbistów, nazwany kiedyś „misyjnym sercem Polski" - Dom Misyjny św. Wojciecha w Pieniężnie. Oddziaływanie tutejszego seminarium i współbraci z Domu św. Wojciecha przez korespondencję i osobiste kontakty doprowadziło mnie do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Zgromadzenia Słowa Bożego. Dziś to Pieniężno, które zafascynowało mnie przed 10 laty, jest także moim domem, z którego wychodzę jako kapłan, zakonnik i misjonarz. Zostałem przeznaczony do pracy misyjnej w Polsce, gdzie podejmę wyznaczone mi przez przełożonych zadania. Mam nadzieję, że moja posługa w Polskiej Prowincji naszego zgromadzenia będzie przyczyniała się również do pomocy i wzrostu naszych misji zagranicznych. U progu ka­łańskiej posługi polecani siebie i moich współbraci Waszym modlitwom, aby radość z naszego powołania i gorliwość w pracy misyjnej nigdy nas nie opuszczała.

Za: MISJONARZ, nr 6, czerwiec 2005.


Wczoraj, 8 czerwca 2016 r., O. Paweł Wójcik, ktory należy do naszej Michalowickiej Wspolnoty, obronił Prace doktorska na Uniwersytecie Gregorianskim w Rzymie z dziedziny Historii Koscioła.

Zob. http://www.unigre.it/struttura_didattica/Storia/index_en.php

Notice Board of the Faculty of History and Cultural Heritage of the Church

Difesa Dissertazione

R.P. PAWEL SEBASTIAN WÓJCIK

Titolo della Dissertazione

Il governo e la chiesa in Polonia di fronte alla diplomazia vaticana (1945-1978).

Moderatore

Prof. Jan Mikrut

Mercoledì 8 giugno 2016, ore 16:00 – Aula L210