Rocznik 2006

Święcenia dnia: 21 maja 2006 - Pieniężno

Szafarz: J.E. ks. bp Białasik Krzysztof

Prowincjał: Piskorek Ireneusz

Rektor WSD w Pieniężnie: Szczepan Szpyra

Wręczenie krzyży misyjnych:

Gajer Karol SVD
„Być świadkiem miłości w Chile”
Moja przygoda z Bogiem zaczęła się już we wczesnym dzieciństwie. Poznałem Boga jako kochającego Ojca, który potrafił mnie wysłuchać, zrozumieć i dodać mi otuchy. Takiego patrzenia na Boga i ufności do Niego nauczycili mnie Rodzice. Jestem im za to do dzisiaj bardzo wdzięczny. Piszę o przygodzie z Bogiem dlatego, że Bóg zawsze towarzyszył i towarzyszy mi w moim życiu. Największą, dla mnie radością jest to, źe Bóg kocha każdego człowieka. Chciałbym tę prawdę zanieść każdemu człowiekowi.
Mając 22 lata wstąpiłem do misyjnego Zgromadzenia Słowa Bożego. Pan Bóg powołał mnie do tego zgromadzenia, abym mógł Go zanieść wszystkim, którzy jeszcze, Go nie znają lub nie znają wystarczająco dobrze. Wysłał mnie do Chile, abym tam był świadkiem Jego miłości. Nie jest to zadanie łatwe, ale ufam Bogu, że i tam będzie ze mną i dopomoże mi w pracy misyjnej.
Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim, którym winien jestem wdzięczność, a jest ich bardzo wielu. Dziękuję i obiecuję swoją modlitwę za wszystkich, a jednocześnie proszę o modlitwę za mnie. Niech Bóg Wam wszystkim błogosławi.

Za: MISJONARZ, nr 6, czerwiec 2006.