Rocznik 2014

J.E. Ks. bp Jerzy Mazur SVD


Prowincjał
O. Koppa Eryk

Rektor
o. Węcławik Józef

Święcenia dnia: 18 maja 2014 w Pieniężnie

Szafarz: J.E. Ks. bp Jerzy Mazur SVD

Prowincjał: o. Koppa Eryk

Rektor WSD w Pieniężnie: o. Węcławik Józef

Wręczenie krzyży misyjnych:

Diakonat: 06 października 2013 w Górnej Grupie. Szafarz, Ks. Bp Wiesław Śmigiel, biskup pomocniczy z diecezji pelplińskiej.

Neoprezbiterzy:

1. Artur Kałdowski

2. Wojciech Pawłowski

3. Jan Hou Yongwang

 

 

 

 

 

 

 


Dnia 18 maja, w Misyjnym Seminarium Księży Werbistów odbyła się uroczystość święceń kapłańskich dwóch werbistowskich diakonów: Artura Kałdowskiego SVD i Wojciecha Pawłowskiego SVD. Szafarzem sakramentu był ks. bp Jerzy Mazur SVD, ordynariusz diecezji ełckiej.
Szczególnym gościem obecnym w tym dniu w naszym domu była pani Flobiribeth Mora Diaz z Kostaryki, uzdrowiona za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Święcenia kapłańskie poprzedzone zostały tygodniowymi rekolekcjami dla diakonów, które poprowadził o. Jan Bocian SVD. W dniu święceń konferencje skierowaną do rodziców wygłosił prefekt, o. Jacek Wojcieszko SVD, a pobłogosławił przyszłych neoprezbiterów najstarszy kapłan mieszkający w naszym domu – o. Grzegorz Konkol SVD.

Rozpoczynając Mszę święta ojciec rektor, Józef Węcławik SVD przywitał wszystkich obecnych gości. Zachęcił do modlitwy w intencji Wojciecha i Artura. Ksiądz Biskup w swojej homilii zwrócił uwagę na wielkie zadanie jakie stoi przed współczesnymi kapłanami. Świat potrzebuje dzisiaj świętych kapłanów, aby ludzie idąc za ich świadectwem mogli zbliżyć się do Chrystusa.

Nie zabrakło werbistów z różnych domów polskiej prowincji, na czele z prowincjałem, o. Erykiem Koppą SVD. Obecne były siostry służebnice Ducha Świętego oraz rodziny, bliscy i przyjaciele nowowyświęconych kapłanów.

Nasi neoprezbiterzy zostali przeznaczeni do pracy misyjnej w Brazylii Amazonii i Sudanie Południowym. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

tekst: Marcin Domański SVD

http://www.seminarium.org.pl