Spotkanie misyjne

Ks. Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Pelplińskiej, w dniu 2 grudnia 2006 roku, zorganizował kolejne już spotkanie misyjne. Na spotkanie przybyli przedstawiciele kół misyjnych z całej diecezji. Idea misyjna w diecezji pelplińskiej zatacza coraz większe kręgi. W ten sposób Kościół Lokalny wypełnia polecenie Chrystusa „…idźcie na cały świat…”

Spotkanie nabrało wagi dzięki obecności gospodarza diecezji Ks. Biskupa Jana Bernarda Szlagi oraz jego biskupa pomocniczego Ks. Biskupa Piotra Krupy. Był też akcent czysto misyjny – wystąpił zespół muzyczny z Zambii.

Punktem centralnym misyjnego spotkania była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Szlagi. Nastąpiło rozpoczęcie nowego Roku Liturgicznego i poświęcenie wieńca adwentowego. Było też poświęcenie opłatków, które jako dar serca, pamięci i wsparcia, będą posłane misjonarkom i misjonarzom.

Główny Celebrans w homilii, nawiązujących do czytań mszalnych, zwrócił szczególna uwagę na tegoroczne hasło: PRZYPATRZMY SIĘ POWOŁANIU NASZEMU.

Błogosławieństwem mszalnym Ksiądz Biskup pobłogosławił obecnych misyjnie zaangażowanych, ich koła parafialne, wszystkich pracujących w dalekich krajach misyjnych i całe zaplecze misyjne w diecezji i w kraju.

     
     
     

JAK NAS ZNALEŹĆ

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dom Misyjny Księży Werbistów
ul. Klasztorna 4, Górna Grupa
86-134 Dragacz

Tel.: (52) 330 63 00
Tel. kom: 887 415 757
E-mail: svd.g.grupa@werbisci.pl

Nr konta bankowego
98 1600 1462 1837 9336 0000 0001

© 2022 Dom Misyjny św. Józefa

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. WIĘCEJ