Afrykańskie safari w Muzeum Grudziądzkim

23 października 2009 r. o godz. 17.00 w Muzeum im. Ks. Dr Władysława Łęgi w Grudziądzu przy ul. Spichrzowej 17, zostały otwarte wystawy: „Wspomnienia z Afryki” i „Afrykańskie safari”.

„Wspomnienia z Afryki” to ekspozycja, na którą składają się obiekty wypożyczone z Muzeum Misyjno – Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie. Są to głównie zabytki kultury materialnej Czarnej Afryki, czyli pochodzące z krajów znajdujących się na południe od Sahary.

Na wystawie będzie można zobaczyć eksponaty zebrane z państw, w których przebywają polscy misjonarze, m.in. z Nigerii, Ghany, Togo, Kenii, Tanzanii, Konga, Malawi i Madagaskaru: barwne batiki, stroje, różnorodne maski, rzeźby wykonane z przeróżnych materiałów, przedmioty obrzędowe i codziennego użytku.

„Afrykańskie safari” to wystawa, która przypadnie do gustu miłośnikom polowań. Wśród eksponatów znajdują się m.in. lwy i antylopy. Atrakcją wernisażu będzie także prezentacja multimedialna przedstawiająca afrykańskie wyprawy. Zaplanowano również promocję książki Janusza Sikorskiego pt. „W buszu i kniei”.

Wstęp na wystawę jest wolny.

za: www.grudziadz.pl


Na internetowej stronie Księży Werbistów pracujących w Zimbabwe znajdziesz interesujące zaproszenie na Werbistowskie Safari: http://www.naszaafryka.com/safari/safari04.htm

JAK NAS ZNALEŹĆ

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dom Misyjny Księży Werbistów
ul. Klasztorna 4, Górna Grupa
86-134 Dragacz

Tel.: (52) 330 63 00
Tel. kom: 887 415 757
E-mail: svd.g.grupa@werbisci.pl

Nr konta bankowego
98 1600 1462 1837 9336 0000 0001

© 2022 Dom Misyjny św. Józefa

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. WIĘCEJ