Najczęściej przemieszczam się łódką

o. Michał Tomaszewski SVD, PAPUA NOWA GWINEA
Drodzy Przyjaciele Misji
Jesteśmy Boży cyganie. Jesteśmy wieczni pielgrzymi. Tęsknotą gnani Boży cyganie, bezdomni ale szczęśliwi. W drogę zabierać nie chcemy, więcej niż serce pomieści, ptakom pokrewni, jutra niepewni, lecz milionerzy niebiescy. Jesteśmy Boży cyganie, bez swego miejsca na ziemi. Zawsze w podróży, nigdzie na dłużej zatrzymać się nie możemy... "

Ciągle są tutaj powołania

o. Zenon Szabłowiński SVD, PAPUA NOWA GWINEA
Drodzy Przyjaciele Misji!
Pozdrawiam z Papui Nowej Gwinei. Na po­czątku lutego 126 studentów (diecezjalnych, zakon­nych i świeckich) rozpoczęło swój nowy Rok Aka­demicki w naszej uczelni w Bomana. W tej liczbie znajduje się 17 studentów werbistowskich. Chociaż te cyfry nie są wysokie, trzeba się cieszyć i chwalić Pa­na Boga za to, że ciągle są tutaj powołania i każdego roku przychodzą nowi kandydaci, którzy pragną po­święcić swoje życie całkowicie Chrystusowi.

Zakończyliśmy rok akademicki

o. Zenon Szabłowiński SVD, PAPUA NOWA GWINEA
Drodzy Przyjaciele Misji!
Pozdrawiam z Papui Nowej Gwinei. Znowu przeżywamy pamiątkę Narodzenia Jezusa Chrystusa w szopce betlejemskiej. Bóg przychodzi do nas jako Dziecię, aby przypomnieć, że miłość z jednej strony potrzebuje troski, opieki i poświęcenia. Z drugiej zaś zmusza nas do wyboru, albo za, albo przeciw niej. Pasterze i Trzej Królowie przybyli, aby złożyć hołd i uwielbiać Boga w Dzieciątku Jezus.

Poświęcenie kaplicy w Openga

o. Wojciech Niścigorski SVD, PAPUA NOWA GWINEA
Moi Drodzy Dobrodzieje! Szczęść Wam Boże! Parę słów ode mnie na zbliżającą się Wielkanoc 2013!

Budowę kaplicy w Openga ukończyliśmy kil­ka miesięcy temu, ale dopiero teraz udało nam się ją poświecić. Powodem było to, że moi parafianie nie byli jeszcze na to gotowi. W Papui Nowej Gwinei wygląda to zupełnie inaczej niż nam się wydaje w Polsce. Najpierw trzeba było zgromadzić kościel­nych liderów ze stacji bocznej Openga i przedstawić, że poświęcenie nowej kaplicy jest konieczne. Później trzeba było to samo uczynić z parafialnymi liderami, bez których pomocy poświęcenie byłoby nie do zre­alizowania.

Wszystko dookoła wyschło

o. Wojciech Niścigorski SVD, PAPUA NOWA GWINEA
Drodzy Przyjaciele Misji! Serdecznie pozdrawiam z mojej parafii misyjnej w Papui Nowej Gwinei!
U nas przez kilka miesięcy była straszna susza. Nie było deszczu a słońce było bardzo ostre. Wszystko dookoła wyschło. Najgorsze jest to, że ludziom powysychały słodkie ziemniaki i warzywa na polach. Ostatnio coraz częściej narzekano na brak jedzenia. Dla wielu ludzi żywność w sklepach jest zbyt droga. Od dwóch tygodni zaczęło wreszcie padać, Mam nadzieję, że solidnie popada, bo ziemia potrzebuje dużo wilgoci.

Page 1 of 5

JAK NAS ZNALEŹĆ

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dom Misyjny Księży Werbistów
ul. Klasztorna 4, Górna Grupa
86-134 Dragacz

Tel.: (52) 330 63 00
Tel. kom: 887 415 757
E-mail: svd.g.grupa@werbisci.pl

Nr konta bankowego
98 1600 1462 1837 9336 0000 0001

© 2022 Dom Misyjny św. Józefa

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. WIĘCEJ