Zebranie dyrektorów PDM

W dniach 16-18 września w Niepokalanowie odbyło się jesienne zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych. Tradycyjnie już oprócz dyrektorów diecezjalnych PDM wzięli w nim udział referentki misyjne zgromadzeń żeńskich oraz promotorzy misyjni zgromadzeń męskich, a także animatorzy misyjni.

Celem zebrania Papieskich Dzieł Misyjnych oraz innych środowisk misyjnych w Polsce było również wyznaczenie programu zadań na obecny rok duszpasterski oraz zachęcenie do podejmowania wspólnych wysiłków, aby budzić powszechną świadomość i odpowiedzialność misyjną.

Zebraniu przewodniczył dyrektor krajowy PDM w Polsce ks. prałat Jan Piotrowski. Temat spotkania - "Trwajcie w rozpoczętym dziele, służcie Kościołowi" - został zaczerpnięty z encykliki Fidei donum w związku z 50. rocznicą jej wydania. Wygłoszone podczas zebrania konferencje były w sposób szczególny poświęcone refleksji teologicznej nad wciąż aktualnymi wyzwaniami, jakie wypływają z tego dokumentu.

Podczas zebrania miały miejsce spotkania robocze w grupach oraz ciekawa dyskusja panelowa na temat: "Odpowiedź Kościoła w Polsce na encyklikę Fidei donum - opinie misjonarzy i teologów z okazji 50. rocznicy jej publikacji". Oczywiście centralnym punktem zebrania była modlitwa w intencji misji i misjonarze. Msze święte, modlitwy brewiarzowe i różaniec misyjny sprawowane były w sanktuarium św. Maksymiliana, a przewodniczyli im między innymi biskupi Wiktor Skworc z Tarnowa oraz Paweł Stobrawa z Opola.

Za: www.missio.org.pl

JAK NAS ZNALEŹĆ

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dom Misyjny Księży Werbistów
ul. Klasztorna 4, Górna Grupa
86-134 Dragacz

Tel.: (52) 330 63 00
Tel. kom: 887 415 757
E-mail: svd.g.grupa@werbisci.pl

Nr konta bankowego
98 1600 1462 1837 9336 0000 0001

© 2022 Dom Misyjny św. Józefa

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. WIĘCEJ